Ruszyła rejestracja uczestników IV już edycji konferencji Nienieodpowiedzialni. W tym roku tematem przewodnim będzie człowiek  jako najważniejszy interesariusz branży finansowej. Wśród prelegentów znajdą się zarówno eksperci finansowi, jak Krzysztof Pietraszkiewicz oraz Elżbieta Mączyńska, jak i ze świata mediów – Szymon Hołownia.

Tegoroczna edycja odbędzie się 13 października w Sali pod Kopułą w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie. Istotą konferencji organizowanej w ramach projektu Nienieodpowiedzialni jest zwrócenie uwagi na wyzwania branży finansowej związane z jej zrównoważonym rozwojem, potrzebą debaty o jej służebnej roli i odpowiedzialnością w sprzedaży usług finansowych.

W budowaniu firmy, wielkiej czy małej, w byciu przedsiębiorcą, obowiązkową i wspaniałą zarazem jest możliwość zadawania sobie pytań związanych z naszym biznesem i szukanie na nie odpowiedzi. Zastanawiamy się, jak doskonalić naszą firmę, poprawiać jej ekonomiczną wartość, budować jeszcze lepsze środowisko pracy dla naszych współpracowników. Przede wszystkim jednak pytamy o sens biznesu, po co jesteśmy, jaką mamy rolę do spełnienia, jakie mamy powinności wobec ludzi, wobec środowiska, jaka jest nasza rola w budowaniu wartości wspólnej. W branży finansowej te pytania mają wagę szczególną ze względu na wyjątkowy wpływ banków, towarzystw ubezpieczeniowych, pośredników finansowych czy firm pożyczkowych na życie ludzkie. Temu właśnie poświęcamy nasz projekt Nienieodpowiedzialni i tegoroczną Konferencję, podczas której dużo uwagi poświęcimy człowiekowi jako naszemu klientowi i potrzebie autorytetów, wzorców moralnych w branży finansowej – wyjaśnia Artur Nowak-Gocławski, Grupa ANG, główny organizator konferencji Nienieodpowiedzialni.

W tym roku wysłuchamy wykładów na temat humanistycznych wyzwań w świecie finansów oraz człowieka jako źródła wartości ekonomicznej przedsiębiorstwa. Odbędzie się również debata oksfordzka ,,Sektor finansowy nie potrzebuje autorytetów moralnych”. Gospodarzami konferencji będą Artur Nowak – Gocławski z ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych, dziennikarze – Grzegorz Nawrocki i Paweł Oksanowicz oraz Andrzej Roter – prezes zarządu Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

NN_Konferencja2016_851x315

Wśród prelegentów m.in znajdą się takie osobistości, jak:

 • Siostra Małgorzata Chmielewska – Katolicka Wspólnota Chleb Życia
 • Dr Mariusz Cholewa – Prezes zarządu, Biuro Informacji Kredytowej SA
 • Magdalena Dziewguć – Head of Google for Work CEE
 • Zbigniew Gajewski – Z-ca dyrektora generalnego Konfederacji Lewiatan, dyrektor Europejskiego Forum Nowych Idei
 • Szymon Hołownia – Dziennikarz i publicysta
 • Anna Lewicka-Strzałecka – Instytut Filozofii i Socjologii PAN
 • Dominika Maison – Psycholog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, dziekan Wydziału Psychologii UW
 • Elżbieta Mączyńska – Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego
 • Jana Niedźwiedź – Gliniecka – Członek zarządu, EFPA Polska
 • Krzysztof Pietraszkiewicz – Prezes zarządu, Związek Banków Polskich
 • Bolesław Rok – Przewodniczący jury Konkursu Verba Veritatis, Akademia Leona Koźmińskiego
 • Aleksandra Stanek-Kowalczyk – Starszy menedżer, Deloitte
 • Janina Stępińska – Kardiolog, kierownik Kliniki Intensywnej Terapii Kardiologicznej Instytutu Kardiologii w Aninie
 • Jarosław Traczyński – Prezes Kolegium Tutorów
 • Jacek Wiśniewski – Prezes zarządu, Raiffeisen TFI
 • Paweł Ziemba – Prezes zarządu, Skandia

Tradycyjnie konferencję zakończy uroczystość wręczenia nagród w konkursie Verba Veritatis na najlepszą pracę z tematyki odpowiedzialności społecznej biznesu i etyki. Patronat nad konferencją objęli Konfederacja Lewiatan, Ministerstwo Rozwoju oraz Związek Banków Polskich. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej szczegółów oraz rejestracja na konferencję na stronie: 2016.nienieodpowiedzialni.pl.

Główni organizatorzy: ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych, Będę Kim Zechcę – Fundacja Grupy ANG.

Współorganizatorzy: Akademia Leona Koźmińskiego, Deloitte, Instytut Filozofii i Socjologii PAN, Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych, Towarzystwo Naukowe Prakseologii.
Partnerzy główni: Antalis, Bank Zachodni WBK, Biuro Informacji Kredytowej, BGŻ BNP Paribas, Eurobank, Ikano Bank, Macif Życie TUW, Pragma Faktoring, Skandia.

Partnerzy medialni: Bankier.pl, BE Navigator, Newseria, OdpowiedzialnyBiznes.pl, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Stowarzyszenie Content Marketing Polska, ThinkTank.

Inicjatywy partnerskie: Koalicja Prezesi-Wolontariusze, Dobroczyńca Roku.