Filmy to świetny sposób na tworzenie atrakcyjnego ccontentu, który przyciągnie odbiorców. Wciąż jednak wielu przedsiębiorców waha się przed użyciem tego rodzaju komunikacji. Dlaczego? Adam Levy w swoim artykule rozprawia się z trzema mitami dotyczącymi użycia formy video dla branży B2B.

1. Osoby decyzyjne nie oglądają video online

YouTube kojarzy się raczej ze śmiesznymi lub ośmieszającymi filmikami niskiej jakości, niż z biznesem czy edukacją. Tymczasem według badań przeprowadzonych przez Google i Forbes – aż 75% osób na stanowiskach kierowniczych w największych międzynarodowych firmach, każdego tygodnia ogląda kilka filmów online związanych z branżą. Aż 65% kontaktuje się ze sprzedawcą po obejrzeniu video. Ludzie biznesu są zajęci – film jest szybszą i prostszą formą komunikacji niż czytanie obszernych artykułów czy raportów. I chociaż te również są bardzo ważne – atrakcyjny film może być zachętą do wgłębienia się w bardziej angażujące czasowo treści.

2. Video to zbyt uproszczona forma przekazu.

Filmy są proste w odbiorze, ale o ich wartości decyduje twórca. Dzięki video możesz zaprezentować esencję swojego przekazu, dodać elementy niedostępne przy tworzeniu innych treści – np. łatwiej zastosować humor czy ironię. Odpowiednim doborem obrazów, dźwięków, intonacji lektora jesteś w stanie wywołać u odbiorcy konkretne emocje, a jednocześnie zawrzeć ważne dla przekazu informacje. Jakościowy film video zwiększa szansę na to, że Twój odbiorca wysłucha komunikatu do końca. Trudniej jest to osiągnąć przy pomocy źródeł tekstowych.

3. Tworzenie materiałów video jest zbyt drogie.

Oczywiście, stworzenie jakościowego, nawet krótkiego filmu wymaga pewnego nakładu. Jednak jest to inwestycja, która przy dobrym wykonaniu ma szansę się zwrócić. Materiały drukowane również wymagają niemałego budżetu,a ich użycie jest jednorazowe. Prędzej czy później wylądują w koszu. Tymczasem ciekawa, wartościowa forma video ma szansę pozostać w pamięci odbiorcy. Dodatkowo można łatwo dystrybuować ją różnymi kanałami – od poczty e-mail, poprzez prezentacje po media społecznościowe.